דיני עבודה

עו"ד בוריס פרלמן מתמחה בייצוג מעסיקים וגם בייצוג עובדים כולל עריכת הסכמי עבודה, ניהול תיקים בבתי הדין לעבודה לרבות תיקי פיטורים שלא כדין, תיקים לקבלת פיצויי פיטורים ו/או הלנת שכר, מיצוי זכויותיהם הסוציאליות של העובדים כמו אי תשלום דמי חופשה, ימי הבראה, פנסיה דמי חגים ועוד. 

דיני עבודה הוא תחום משפטי מורכב המהווה ענף מיוחד של המשפט בישראל. זאת מכיוון שדיני העבודה עוסקים במערכת החובות והזכויות של עובדים ומעבידים ובטווח הרחב של נקודות ההשקה ביניהם. המציאות הדינאמית של מערכות העבודה מייצרת שינויים בפסיקה ובחקיקה ודורשת מעורך הדין התעדכנות ומעקב תמידיים. לכן ההתמחות בתחום דיני העבודה מחייבת ידע רחב ומעמיק והיכרות טובה של כל המוסדות והערכאות הקשורים בהם.

זכויות העובד במדינת ישראל מעוגנות בחוקים קוגנטיים ומחייבים אשר לא ניתן להתנות או לוותר עליהם. זכויות בסיסיות כגון: משכורת מינימום, ימי חופשה ודמי הבראה, הפקדות לפנסיה הן נחלתו של כל  אדם בכל מקרה שבו מתקיימת מערכת יחסים של עובד ומעביד.

במקרה של פיטורי עובד שלא כדין, בין אם אלו נעשו משיקולים זרים או בין אם הליך הפיטורים לא היה תקין (למשל לא נערך שימוע), רשאי העובד לעתור לבית הדין לעבודה להוצאת צו מניעה. עתירה כזאת צריכה להיות מבוססת ולהוכיח כי קיים סיכוי של הצלחה בתביעה העיקרית נגד הפיטורים.

זכותו של העובד המפוטר מעבודתו לקבלת פיצויי פיטורים קבועה בחוק. עובד צריך לעבוד לפחות שנה רצופה אחת על-מנת להיות זכאי לקבל תשלום פיצויי פיטורים. במקרים מסוימים, החוק רואה בהתפטרות עובד כאילו פוטר, ואזי הוא זכאי לתשלום פיצויים (למשל התפטרות לצורך טיפול בילד). בשנים האחרונות הפסיקה הרחיבה ופירשה מושג שנת העבודה כך שכאשר עובד מפוטר גם בסמוך לשנת העבודה וניתן לראות כי פיטוריו היו כדי להימנע מתשלום פיצויי פיטוירים, יכול העבוד לזכות בפיצוי פיטורים כאילו השלים שנת עבודה. קיימות תקנות והלכות רבות בנושא בפסקי דין של בתי הדין לעבודה.

משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי לעובדים בבתי דין לעבודה או לפני ערכאות אחרות בהליכים משפטיים בכל הקשור ביחסי עבודה ובסיומם. ניסוח והגשת כתב תביעה או הגנה, ניסוח הסכמי עבודה והסכמי פרישה, וכל טיפולמשפטי מקצועי ומקיף אחר בתחום דיני עבודה. הדגש בייצוג שאותו אנו נותנים לעובדים הוא הבטחה למיצויזכויותיו של העובד מול מעסיקו.

היות והיום כל מעביד מחויב על-פי החוק להודיע לעובד עם תחילת עבודתו, מה הם תנאי העסקתו. בשלב זה מן הראוי כי המעביד יקבל יעוץ בעריכת חוזים מתאימים והסדרה ברורה מראש של הסוגיות המהותיות, תמנע נזקים והתדיינויות משפטיות עם סיום תקופת העבודה. ייעוץ למעביד ניתן בכל השאלות הקשורות בפיטורי עובדים, שינוי תנאי עבודה, קידום או הרעת תנאים ועוד. כמו כן, משרדינו מספק ייצוג בתביעות משפטיות, הכנת כתבי הגנה, וניהול מו"מ עם עובד או קבוצת עובדים במטרה להגיע להסדרי פשרה.

דיני העבודה נוגעים לכל אדם, בין אם הוא עובד או מעביד. השמירה על זכויותיהם של כל הצדדים זו ההתמחות שלנו.

כתבות בנושאים נוספים

משרדינו הינו משרד בוטיק- צעיר דינמי, איכותי אשר פועל משנת 2008 במרומי קניון עזריאלי במודיעין. משרדינו חרת על דגלו את נושא השירות ללקוח, מהלקוח הכי קטן במשרד ועד ללקוחות המובלים כיום במשק. משרדינו מתמחה בתחומים רבים ומגוונים- דבר המאפשר לנו להעניק ללקוחותינו שירות זמין ומהיר ברמה מקצועית גבוהה, תוך התמקדות בתחומי המשפט בהם מתמחה משרדינו.

צור קשר

פרטי יצירת קשר

WhatsApp chat
דילוג לתוכן