הוצאה לפועל

עו"ד בוריס פרלמן מעניק ליווי צמוד בהליכי הוצאה לפועל, גביית חובות, צ'קים ומימוש פסקי דין. בנוסף מייצג עו"ד בוריס פרלמן חייבים הזקוקים להגנה בשל הליכי גבייה המופעלים כנגדם תוך שימת דגש על מיצוי זכויותיהם ושמירה על כבודם.

בשני קצותיו של חוק ההוצאה לפועל  עומדים גורמים שכל אחד מהם זקוק לסיוע. מצד אחד החייב, המתקשה לשלם את חובו, ומצד שני הזוכה, שצריך לקבל את הכסף המגיע לו כדין.  החוק מאזן בין שני ערכים: מצד אחד מנגנון המאפשר לגבות חובות ביעילות לעומת ומצד שני שמירה על זכויות היסוד של החייב והגנה על כבודו וחירותו.

זוכה- הוא  האדם המחזיק בפסק דין, שיק, שטר חוב או ראיה בכתב כגון: חשבונות או כל מסמך אחר המחייב אדם לשלם לו או לעשות פעולה שהוא מחויב לעשות. יעוץ משפטי יסייע לזוכה לפנות אל לשכת ההוצאה לפועל, להגיש בקשה לפתיחת תיק נגד החייב ולהפעיל את המנגנון היעיל הזה להשבת כספו. אם החייב אינו עומד בנטל התשלומים, יכול הזוכה לנקוט במספר הליכים מבצעיים כגון: צו עיקול נכסים, עיכוב יציאה מהארץ, צו מאסר הגבלה מלהחזיק רישיון ועוד. ניהול מקצועי של הליכי גביית חובות בבוא המועד משפר באופן ניכר את סיכוייו של הנושה להשיב את כספו.

חייב- הוא אדם שהוצא נגדו פסק דין המחייב אותו לשלם לאחר, או לעשות דבר שהוא מחויב לבצע על-פי החוק. משנפתח נגדו תיק הוצאה לפועל, ואין ביכולתו לשלם את החוב במלואו, הוא רשאי להתייצב לחקירת יכולת בפני רשם ההוצאה לפועל.  יעוץ משפטי נכון עשוי להקל על ההליך, למזער נזקים ולמנוע פגיעה מוגזמת בו ובבני משפחתו. לאחר קבלת ההודעה על פתיחת התיק, רשאי החייב להגיש תוך 21 יום בקשת התנגדות, אם התיק נפתח שלא בצדק, או אם החוב נפרע ואם התנגדות תתקבל היא תועבר לבית משפט המוסמך להמשך בירור ההליכים.

אם כנגד החייב ישנם כמה תיקים שונים והחייב מתקשה לעמוד בתשלומים שנקבעו לו, ניתן להגיש בקשה לאיחוד כל תיקי ההוצאה לפועל שפתוחים נגדו החייב ולקבוע הסדר תשלומים על פי יכולותיו.  צו איחוד תיקים דורש לעתים עמידה בתנאים נוקשים, ולכן עורך דין בקיא בתחום יסייע בייעוץ משפטי ובליווי מקצועי לאורך כל הדרך.

עורך דין המתמחה בתחום ההוצאה לפועל ייטיב לסייע לעומדים משני צידי המתרס: לחייבים בהליך הוצאה לפועל לנושה-בניהול הליכי גביית החובות

כתבות נוספות

משרדינו הינו משרד בוטיק- צעיר דינמי, איכותי אשר פועל משנת 2008 במרומי קניון עזריאלי במודיעין. משרדינו חרת על דגלו את נושא השירות ללקוח, מהלקוח הכי קטן במשרד ועד ללקוחות המובלים כיום במשק. משרדינו מתמחה בתחומים רבים ומגוונים- דבר המאפשר לנו להעניק ללקוחותינו שירות זמין ומהיר ברמה מקצועית גבוהה, תוך התמקדות בתחומי המשפט בהם מתמחה משרדינו.

צור קשר

פרטי יצירת קשר

WhatsApp chat
דילוג לתוכן