פתיחה, ניהול ופירוק של חברות

חברה בע"מ היא ישות משפטית שדרוש לה ליווי משפטי גם ברגעי השמחה בעת הקמתה וגם ברגעים הקשים כשהיא מתפרקת. עו"ד בוריס פרלמן מתמחה בפתיחה, ליווי שותף ופירוק של חברות

פתגם עתיק אומר ש"סוף מעשה במחשבה תחילה" האמרה הזאת מאוד רלוונטית כאשר ניגשים לפתוח עסק חדש.

חשוב לתכנן את הצעדים קדימה, להתייעץ עם בעלי מקצוע לבחון טוב טוב מי השותפים שלנו לעסק ותחת איזה כובע כדאי לנו לנהל אותו האם להיות עוסק מורשה או שותפות, האם לפתוח חברה או אולי לנהל את העסק תחת חברה בע"מ, המהווה ישות משפטית נפרדת ועל-ידי כך ליצור הפרדה מוחלטת בין החברה לבעליה.

במידה והחלטתם לפתוח חברה בע"מ אזי חשבונות הבנק, חוזים והתחייבויות שונות של החברה ינוהלו בנפרד, וכך, במקרה של קשיים כלכליים או תביעות, החברה תעמוד בחזית מול התובעים והרשויות, ובעל החברה לא יאלץ להקריב את נכסיו הפרטיים כדי לפתור את הבעיות אליהם נקלעה חברה שבבעלותו.

ייעוץ משפטי שוטף דרוש לחברה בתחומים רבים – עריכה ובדיקה של חוזים והסכמים לרבות הסכמי עבודה, הסכמים עם ספקים או ספקי משנה וכן עריכת תצהירים ואימותי חתימה הדרושים לניהול תקין של החברה .משרדנו מספק ניהול תביעות וייצוג בבתי משפט ובתי דין במידת הצורך.  למעשה, כבר מן השלבים הראשונים ללידתה של חברה, החל מרישומה ברשם החברות דרך עריכת מסמכי ההתאגדות והתקנון, רצוי  מומלץ וחשוב להיעזר בעו"ד צמוד. זאת מאחר שניהולה המסודר ושמירה על שרשרת החלטות נכונה חשובים מאד להתנהלותה התקינה ולקיומה בעתיד.

לרוע המזל, גם קיומה של חברה עלול להסתיים מסיבות שונות: אם בשל תום התקופה שנקבעה לקיומה, חובות שהצטברו, או מסיבות אחרות למשל כי לבעלי החברה כבר אין בה צורך. במקרים אלו יש להתחיל בתהליך פירוק החברה אשר יכול להתבצע על-ידי בעלי המניות, על-ידי נושים או על ידי בית המשפט. בכל אחד מהמקרים התהליך מתנהל על-פי השלבים הקבועים בחוק, הכרוכים בהכנת תצהירים, כינוסי אספה של בעלי המניות, ופעולות נוספות אחרות כמחייב בחוק.

שלבי פירוק החברה הם תמיד נעימים פחות וכואבים יותר משלב ההקמה. למשל לשם פירוק חברה מרצון יש להגיש תצהיר כושר פירעון לרשם החברות, להודיע על מינוי מפרק, לבצע פירסום ברשומות את החלטת החברה להתפרק ומינויו של מפרק ולקיים אסיפה כללית סופית של כל בעלי העניין. כדי לצלוח בשלום את כל השלבים האלה ולסיים ברוח טובה וללא משקעים של חובות ותביעות, דרוש סיוע של עורך-דין שמתמחה בתחום.

ייעוץ משפטי נכון בשלב הקמה יתרום לניהול תקין של החברה וימנע חובות ותביעות מיותרות בעת פירוקה

כתבות בנושאים נוספים

משרדינו הינו משרד בוטיק- צעיר דינמי, איכותי אשר פועל משנת 2008 במרומי קניון עזריאלי במודיעין. משרדינו חרת על דגלו את נושא השירות ללקוח, מהלקוח הכי קטן במשרד ועד ללקוחות המובלים כיום במשק. משרדינו מתמחה בתחומים רבים ומגוונים- דבר המאפשר לנו להעניק ללקוחותינו שירות זמין ומהיר ברמה מקצועית גבוהה, תוך התמקדות בתחומי המשפט בהם מתמחה משרדינו.

צור קשר

פרטי יצירת קשר

WhatsApp chat
דילוג לתוכן